Otvorený list ministrovi financií Slovenskej republiky

Autor: Klára Rychtarčíková | 29.4.2012 o 7:54 | (upravené 29.4.2012 o 12:57) Karma článku: 6,58 | Prečítané:  218x

Vážený pán minister financií SR Ing. Peter Kažimír, my, občania Slovenskej republiky Vás oslovujeme touto formou v nádeji, že s Vašou novou funkciou dopomôžete k napraveniu porušených práv vyplývajúcich zo zákona č. 182/1993 Z. z. pre obyvateľov, nájomníkov, ktorí  do dnešného dňa nie sú vlastníkmi bytov v domoch, aj napriek tomu, že povinnosť odpredať byty v domoch vyplývala priamo zo zákona.

 

Povinnosť odpredať byty v domoch podľa zákona č. 182/1993 Z. z.

Na katastrálnom úrade v Košiciach k daným nehnuteľnostiam je doložená Notárska zápisnica zo dňa 7. 3. 2000, kde správcovia konkurznej podstaty Košického magnezitu š. p., Košice a firmy Komag a. s., Košice spísali pred notárom zápisnicu o „povinnosti odpredať dané nehnuteľnosti nájomníkom podľa zákona č. 182/1993 Z. z.".

Aj napriek takto doloženej notárskej zápisnici k nehnuteľnostiam, následne boli tieto byty v domoch odpredané, ale nie nájomníkom, ako o tom vypovedá notárska zápisnica, ale inému subjektu, čo spôsobuje obyvateľom a nájomníkom nemalé problémy.

My, občania Slovenskej republiky máme za to, že dodržanie zákonov Slovenskej republiky je v kompetencii štátnych orgánov a nie je mysliteľné, aby celá zodpovednosť za dodržanie zákona bola hodená na plecia občanov, aby sa svojich práv domáhali „len" súdnou cestou v občianskoprávnom spore.

Občania majú oporu v zákone, ale je už „len" na ľuďoch, aby tieto zákony aj dodržovali

A preto sa obyvatelia Zvolenskej ulice v Košiciach obracajú na Vás, aby ste preverili nedodržanie zákona č. 182/1993 Z. z. v tomto konkrétnom prípade a vyvodili z toho opatrenia.

Ďakujeme.

Obyvatelia MČ Košice - Sever na Zvolenskej ulice v Košiciach

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

ŠPORT

Cibulková: Mohla som sa zlomiť, no hodila som to za hlavu

Dominika Cibulková sa pri premiére na turnaji Masters prebojovala do semifinále. Stačilo jej na to jedno víťazstvo nad Simonou Halepovou.

SVET

Čechov pobúrila Prima. Zľakla sa Zemana a zastavila Krausa

Odmietla odvysielať reláciu Jana Krausa, v úvode ktorej kritizujú Zemana.


Už ste čítali?