Matka, žena, vdova verzus Gorila - prvé súdne pojednávanie

Autor: Klára Rychtarčíková | 29.1.2012 o 19:07 | (upravené 29.1.2012 o 19:30) Karma článku: 8,59 | Prečítané:  1130x

Desiatky oslovených právnikov roky reagovalo: „tu sa nedá nič robiť.“ Veľmi jednoduchá vec, stačí si porovnať článok 12 ods. 1 Ústavy SR Ľudia sú slobodní a rovní v dôstojnosti i v právach s nedodržaním zákona NR SR č. 182/1993 Z. z. o prevode bytu do vlastníctva nájomcom, a nie je čo riešiť.

 

Povinnosť odpredať byty nájomcom je umocnená notárskou zápisnicou

Povinnosť odpredať byty nájomcom v zmysle zákona č. 182/1993 Z. z. je umocnená notárskou zápisnicou medzi správcami konkurznej podstaty v roku 2000. Správca konkurznej podstaty osobne nájomcom sľuboval, že byty im odpredá, len má množstvo povinností s likvidáciou celého veľkého podniku a tak musia ešte počkať. Do roka a do dňa od týchto sľubov novým majiteľom bytov sa stáva spoločnosť Teleservis s.r.o., Bratislava, aj napriek tomu, že minister privatizácie dal súhlas k odpredaju štátneho podniku pod podmienkou odpredaja bytov do osobného vlastníctva nájomníkom v zmysle zákona č. 182/1993 Z. z. a túto povinnosť ešte správcovia konkurznej podstaty potvrdili pred notárom notárskou zápisnicou.

Okrem toho, že kompetentné osoby povinnosť odpredať byty dali zapísať pred notárom do notárskej zápisnice v roku 2000, a nájomcov  informovali o zmene čísla účtu na úhradu nájomného pre nového majiteľa, neurobili nič preto, aby bol dodržaný zákon a Ústava SR, aj napriek tomu, že im to ukladal zákon.

Tak išli roky, nájomcovia, ktorých sa to týkalo, mali okolo 70 až 80 rokov, neboli zvyknutí okamžite veci riešiť súdnou cestou, s čím samozrejme investičné skupiny počítali. Nie sú mi ľahostajné veci, ktoré sa okolo mňa dejú, začala som pátrať, kde vlastne došlo k tej možnosti vyhnúť sa povinnosti odpredať byty v zmysle zákona č. 182/1993 Z. z., a tak sme sa začali veľmi intenzívne zaujímať o možnosť nadobudnutia vlastníckeho práva, čo ale finančné skupiny považujú za nehoráznu drzosť od občanov Slovenska.

Všetkými nám dostupnými právnymi a legálnymi prostriedkami sa domáhame našich práv, aj napriek tomu, že je na Slovensku v súčasnosti nevymožiteľnosť práva úplne bežná záležitosť.

A tu je to najväčšie nebezpečenstvo pre všetkých obyvateľov Slovenska

V novembri roku 2009 na náš podnet, pri riešení porušovania zákonov Slovenskej republiky finančnými skupinami - nepovolená stavba cestnej komunikácie v chránenom území, kompetentný zamestnanec štátnej správy, platený z našich daní nám dáva túto informáciu: vy ste mali pred dvadsiatimi rokmi rozmýšľať o tom, kde budete bývať.

A máme to tu. Pokiaľ prebiehala nežná revolúcia, okamžite boli obsadené pozície kľúčových inštitúcií, štátnej správy, katastra nehnuteľností. A tak veľmi elegantne, nežne previedli majetky, nehnuteľnosti, ako sa im páčilo, čím si umocnili svoju moc, vplyv, a stali sa zázračne rýchlo finančnými skupinami.

 

Finančná skupina zariadila ne - zrealizovanie povinnosti danej zákonom

Jedna z takých finančných skupín svojim vplyvom zariadila nezrealizovať povinnosť danú zákonom, nakoľko išlo o byty v domoch, o ktoré prejavili záujem iné finančné skupiny. Ktoré skupiny obyvateľstva boli najľahšie koristi? Starší ľudia, matky, vdovy s deťmi.

V domoch bývali väčšinou starší ľudia, podľa zákona chránené osoby, v prekladovom slovníku finančných skupín dobrý objekt a ľahká korisť.

 

Porušené základné ľudské právo Článok 6 Dohovoru o ochrane ľudských práv a slobôd

 

Od roku 2009 sa domáhame ako dlhoroční nájomcovia naplnenia povinnosti v zmysle zákona č. 182/1993 Z. z. na Okresnom súde Košice I, do dnešného dňa nebolo ani jedno pojednávanie, čím bolo hrubo porušené naše základné ľudské právo Dohovoru o ochrane ľudských práv a základných slobôd Článok 6 Právo na spravodlivé súdne konanie ods.1. Každý má právo na to, aby jeho vec bola spravodlivo, verejne a v primeranej lehote prejednaná nezávislým a nestranným súdom zriadeným zákonom, ktorý rozhodne o jeho občianskych právach.

Advokát, ktorý má pozastavený výkon advokácie zatupuje firmu pred súdom

V septembri 2010 majiteľ nehnuteľností splnomocnil advokáta, ktorý má pozastavený výkon advokácie, a to takými úlohami voči mojej osobe, ktoré tu ani nemôžem uverejniť.

To, že ide o neštandardný postup je vidieť aj z toho, že od roku 2010 tento spis má už tretiu spisovú značku, aj keď ešte nebolo ani jedno pojednávanie.

Ide o verejné prvé pojednávanie na Okresnom súde Košice I, ktoré sa uskutoční dňa 1. 2. 2012.

Mám za to, že je potrebné, aby pod drobnohľadom verejnosti boli realizované všetky ďalšie Rozsudky, Uznesenia, Rozhodnutia a to nie len v tomto prípade.

Na jednotlivé v súčasnej dobe vydané Rozhodnutia skutočne nemá okamžitý vplyv, kto je vo vláde. Prečo?

Aj po oslovení členov vlády, informácie neprejdú prvým ochranným štítom, zachytí ich poradca, úradník, ktorý presne vie, ktoré informácie má posunúť členom vlády a ktoré je potrebné anulovať ako neopodstatnené, aj keď v podstate môžu byť a veľakrát aj sú tie najpodstatnejšie.

Preto je veľmi dobré, že sa ukazuje vlna nespokojnosti. Vzniká tu iskierka nádeje, že jednotlivci, ktorí sa nedali, neemigrovali, a roky obhajujú základné práva, predsa raz uspejú.

Ako odmenu za priveľkú moju aktivitu som si vyslúžia elimináciu od ostatných, rovnako „postihnutých" nájomcov. Dokonca som bola poctená telefonátom od samotného právneho zástupcu firmy, ktorá sa stala vlastníkom bytov namiesto nájomcov, a telefonicky ma informoval, že mňa bude riešiť inak. Ako? To sa pravdepodobne dozviem 1. 2. 2012 na Okresnom súde Košice I o 13, 00 hodine.

„Pravda a láska musia zvíťaziť nad lžou a nenávisťou" nesmrteľná veta Václava Havla 

Jednotlivým mierumilovným bojovníkom prejem veľa lásky, trpezlivosti, odvahy a úspechov vo vašej aktívnej činnosti.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

TECH

Astronautka z NASA: Pocit úžasu s vami ostane aj na Zemi

Ako vyzerá tréning a ako sa astronauti pripravujú na zlyhania.

KOMENTÁRE

Trump je v Poľsku populárnejší než pápež

Prezident potešil Poliakov poukazujúc na úlohu Poľska pri budovaní Západu.


Už ste čítali?