Všetky cesty vedú na Krajský súd Košice a Ministerstvo hospodárstva

Autor: Klára Rychtarčíková | 8.3.2012 o 7:21 | (upravené 8.3.2012 o 8:13) Karma článku: 5,76 | Prečítané:  993x

Prevod nehnuteľností štátneho podniku bol realizovaný vždy so súhlasom súdu, rovnako ako prevod nehnuteľností štátneho podniku v likvidácii, na ktorý bol vyhlásený konkurz. Keď po rokoch  obyvatelia Košíc sa dopátrali všetkých súvislostí, ako bol realizovaný prevod majetku štátneho podniku a skutočne už nebolo úniku kompetentných, len priznať, že bol porušený zákon a uznať, že aj človiečik má právo vlastniť a mať pitnú vodu, nastáva diametrálny zvrat priam do inej galaxie. „Ministerstvo hospodárstva už nemá žiadne kompetencie vo veci konať, nakoľko Košický magnezit š. p. Košice bol vymazaný na základe uznesenia Krajského súdu v Košiciach dňa 29. 5. 2008"hovorí hovorkyňa Ministerstva hospodárstva SR.

 

Riaditeľ štátneho podniku Košický magnezit š. p. Košice sa len smeje a to, že od 31. 12. 1992 bol zodpovedný za správu štátneho majetku bývalých Slovenských magnezitových závodov š. p. Košice, dnes už berie ako dobrý vtip.

Všetko je zlegalizované v zmysle zákona, vydané  Rozhodnutia a Uznesenia sú už zabezpečené správnou časomierou, a tak po rokoch vodenia obyvateľov a nájomníkov za nos, že aj na nich príde rad, a raz im budú odpredané domy so záhradou, na ktoré sa vzťahoval zákon č. 182/1993, dnes už nikto neberie vážne.

Informácie verejne dostupné na internete

Koľko náhod

Podpredseda Najvyššieho kontrolného úradu Slovenskej republiky

Ing. Emil Kočiš PhD., ktorý v rokoch 1984 do 1993 bol referentom odboru kontroly a normalizácie v Slovenských magnezitových závodoch š. p. Košice

Čas normalizácie tu už bol, a že ďalšiu normalizáciu budeme tak brutálne zažívať celých dvadsať rokov, to sme nepredpokladali.

Riaditeľ Košického magnezitu š. p. Košice, poverený riadením od 31. 12. 1992 do 5. 9. 1995, ostáva riaditeľom do 9. 4. 1996, a likvidátorom od 10. 4. 1996 do 16. 2. 2007

http://www.orsr.sk/vypis.asp?ID=1898&SID=4&P=1

súbežne vzniká od 31. 12. 1992 Magnezit servis štátny podnik Košice s imaním viac ako 132 miliónov korún, k 31. 5. 1996 imanie sa mení „len" na 28 miliónov Sk, a názov firmy na Magnezit servis, štátny podnik

Zakladateľom firmy k 31. 12. 1992 je Ministerstvo hospodárstva Slovenskej republiky

http://www.orsr.sk/vypis.asp?ID=1899&SID=4&P=1

Súd povoľuje výmaz v obchodnom registri v oddieli Pš vo vložke číslo 455/V pri: Obchodné meno: MAGNEZIT SERVIS, štátny podnik Sídlo: Čajakova 1, Košice IČO: 31 664 695 ako aj všetkých ďalších právnych skutočností zapísaných v uvedenej vložke z dôvodu Rozhodnutia Ministerstva hospodárstva SR č. 161 zo dňa 6.12.1996 č. 6790/1996-900-030 o zrušení štátneho podniku bez likvidácie s prechodom práv a povinností zrušeného štátneho podniku, privatizovaného spôsobom priameho predaja so všetkými právami a povinnosťami (aj neznámymi); okrem práv podľa § 16 zák. č. 92/1991 Zb. v znení neskorších predpisov r. 1.1.1997 prešiel na FNM SR, ktorý dňom 1.7.1997 na základe rozhodnutia Prezídia FNM SR č. 700/1996 predal majetok spoločnosti HESOX, spoločnosť s ručením obmedzeným Košice, Čajakova 1, Košice, IČO: 31 735 231. Na základe vyššie uvedených skutočností a v zmysle § 200a ods. 4 O.s.p. súd zosúladil zápis so skutočným stavom.

Od 21. 10. 1996 vzniká firma HESOX, spoločnosť s ručením obmedzeným Košice so základným imaním 100 tisíc korún

Nemajetné chúďatá

Na základe § 8a zák.č. 530/2003 Z.z. o obchodnom registri p o v o ľ u j e výmaz z obchodného registra zapísanej osoby: Obchodné meno: HESOX, spoločnosť s ručením obmedzeným Košice Sídlo: Čajakova 1, Košice IČO: 31 735 231 a všetkých údajov, ktoré sú o tejto osobe zapísané v obchodnom registri ku dňu jej výmazu z obchodného registra. Krajský súd v Košiciach uznesením č.k. 4K 232/00-44 zo dňa 10.6.2005, ktoré nadobudlo právoplatnosť dňa 8.7.2005 zamietol návrh na vyhlásenie konkurzu na majetok dlžníka HESOX, spoločnosť s ručením obmedzeným Košice, Čajakova 1, Košice, IČO: 31 735 231 pre nedostatok majetku.

Ing. Ján Sučko - Riaditeľ Košického magnezitu š. p. Košice

Ing. Emil Hvizdoš

Ing. Ondrej Szaniszlo

Tieto mená poznajú všetci magnezitári, rovnako ako adresu ulica Čajakova 1, Košice, kde roky sídlilo podnikové riaditeľstvo Slovenských magnezitových závodov š. p. Košice

 

Milióny sa preliali, len tí ľudia tam ešte žijú, aj napriek tomu, že im roky majitelia nepúšťajú pitnú vodu.

Ani po rokoch sa nedohodli, komu ostal Čierny Peter v ruke, kto je zodpovedný a kompetentný zrealizovať prevod bytov v domoch na nájomcov podľa zákona č.182/1993 Z. z.

Podaná Petícia na Úrad vlády len cestovala, putovala, priamej odpovede sa nedočkali, len informácie o posielaní petície na ministerstvá a ďalej na miestne príslušné úrady štátnej správy.

Len z relácie Reportéri na STV I dňa 5. 3. 2012 sa nájomníci dozvedajú, od hovorkyne MH, že Ministerstvo hospodárstva nemá kompetencie vo veci konať, nakoľko Košický magnezit š. p. Košice bol vymazaný na základe uznesenia Krajského súdu v Košiciach dňa 29. 5. 2008

Na domy so záhradami mali záujem viacerí, a nemyslím tým dlhoročných nájomcov.

Nakoľko bolo dosť času na zápis nehnuteľností od vzniku Slovenskej republiky, v tomto konkrétnom prípade na zápis domov a záhrad mal riaditeľ Ing. Ján Sučko čas rok a päť mesiacov, dostatočne dlhý čas na to, aby sa rozhodol, akú veľkú záhradu ponechá tým chudákom, čo celý život a zdravie zanechali v BANI, a cez ktorý list vlastníctva domy a záhrady poputujú do cieľa.

Akosi sa nedohodli doteraz, nakoľko zrazu, keď sme sa začali domáhať našich práv súdnou cestou, niet kompetentných, ktorí by uznali našich práv.

Akurát zisťujeme veľkú flexibilitu nami užívaných záhrad, že raz má výmer cca 1000 m2 inokedy sa výmer zdvojnásobí, ale samozrejme papierovo, na obdobie, pokiaľ je na základe takto vyčíslených metrov štvorcových vyplatený NÁHRADNÝ reštitučný nárok, a väčšia časť nami zušľachťovanej záhrady je „skonfiškovaná" a vydaná opäť len na papieri ako NÁHRADNÉ pozemky.

Prevod pozemkov bol realizovaný so súhlasom Krajského súdu Košice, rovnako, ako majetok štátneho podniku v likvidácii.

Nakoľko ale viacero vecí a súvislostí nesedí, tak sa nachádzame v období, kedy vlastne nikto nechce byť za nič zodpovedný, pchá hlavu do piesku ako pštros.

Nikto nechce, aby sa jeho meno spájalo s týmto prípadom, a sú schopní dokonca dokladovať také listy vlastníctva, kde ani domy, v ktorých bývame 50 rokov neexistujú. Ale mení sa to podľa aktuálnej potreby.

Keďže účel svätí prostriedky, tak účel bol splnený, a nájomníci sú z kola von.

Obyvatelia a nájomníci na Zvolenskej ulici v Košiciach mali za to, že bývali v domoch, kde majiteľom  boli Slovenské magnezitoví závody š. p. Košice, následnícka firma bol Košický magnezit š. p. Košice, o čom svedčí aj písomná dokumentácia medzi štátnym podnikom a obyvateľmi. Následne Košický magnezit štátny podnik vrátane  domov bol odpredaný firme Komag a. s. Košice súčasne  s podmienkou Ministra privatizácie odpredať domy nájomníkom.

Ing. Sučko riaditeľ poverený riadením Košického magnezitu, štátneho podniku vykonal taký zápis nehnuteľností, aby domy na Zvolenskej ulici na liste vlastníctva nefigurovali.

V súčasnosti je podaných niekoľko trestných oznámení  za podvod na konkrétne osoby.

Osudy ľudí zachytila reportérka Ladislava Šustová v relácii Reportéri na STV I:

dňa 5. 3. 2012 od 13-tej minúty

pod názvom „Zázraky úradníkov" http://www.stv.sk/online/archiv/reporteri/

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

TECH

Astronautka z NASA: Pocit úžasu s vami ostane aj na Zemi

Ako vyzerá tréning a ako sa astronauti pripravujú na zlyhania.

KOMENTÁRE

Trump je v Poľsku populárnejší než pápež

Prezident potešil Poliakov poukazujúc na úlohu Poľska pri budovaní Západu.


Už ste čítali?