Stačí prejaviť záujem o kúpu nehnuteľností a zákony SR idú stranou

Autor: Klára Rychtarčíková | 4.6.2012 o 10:00 | Karma článku: 9,15 | Prečítané:  819x

JUDr. Vaško: „ Ako správca konkurznej podstaty doporučujem súdu, vydať opatrenie, ktorým mi bude uložená povinnosť, respektíve daný súhlas na odpredaj vyššie uvedených nehnuteľností. Chcem upozorniť, že ide o stavby s priľahlými pozemkami , ktorých stavby sú na hranici užívania schopnosti nájomníkmi."Presne o to tu išlo, zákon o odkúpenie bytu sa viazalo aj k pozemku, na ktorom je dom postavený. A o to mali záujem kupujúci. Chápete tú morbídnosť, že celý majetok štátneho podniku v hodnote 1 miliardy slovenských korún prešiel v cene za 1,- Sk na firmu Komag a. s. zloženej z akcionárov VÚB a. s. a VSŽ a.s., a obyvateľom, nájomníkom nedoprajú ani tú strechu nad hlavou podľa zákona, kde prežili celý svoj život so svojimi rodinami?

 

Prejavený záujem iného subjektu je dostatočne dobrý dôvod na nedodržanie zákona

Firma Teleservis prejavila záujem o odkúpenie týchto nehnuteľností  - domy s priľahlými pozemkami.  Podľa správcu konkurznej podstaty JUDr. Jozefa Vaška,  ako aj Krajského  súdu Košice to bol dostatočne „nadradený dôvod" nadradeného druhu nad povinnosťou tieto nehnuteľnosti odpredať nájomníkom v zmysle zákona č. 182/1993 Z. z.

V notárskej zápisnici je jasne uvedené, že kupujúci je povinný byty v obytných domoch odpredať nájomníkom v zmysle zákona č. 183/1993 Z. z.

A tu je tá hrozba pre všetkých, ktorí si myslia, že sa to ich netýka - omyl.

Naše zákony sú nastavené tak, že ak niekto si dnes na Katastrálnom úrade napíše váš dom, byt na svojho známeho, dá si to ešte odsúhlasiť súdom, je to stav nezvratný.

A toto nebezpečenstvo číha na každého. Do budúcna, dokonca ani predavačka po zaplatení pečiva Vám nebude musieť tovar vydať, pokiaľ to nebudete mať odsúhlasené súdom.

Ktokoľvek, kedykoľvek si na Vás niečo vymyslí, dá si to odsúhlasiť súdom, a ste tam, kde my teraz. Tak užívajte si ešte tie krásne chvíle, keď si myslíte, že sa Vás to netýka.

Veľa šťastia v slobodnej demokratickej republike plnej úplne zbytočných zákonov

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

TECH

Astronautka z NASA: Pocit úžasu s vami ostane aj na Zemi

Ako vyzerá tréning a ako sa astronauti pripravujú na zlyhania.

KOMENTÁRE

Trump je v Poľsku populárnejší než pápež

Prezident potešil Poliakov poukazujúc na úlohu Poľska pri budovaní Západu.


Už ste čítali?