Základné ľudské práva na Slovensku - neznámy pojem

Autor: Klára Rychtarčíková | 12.7.2012 o 11:11 | Karma článku: 9,40 | Prečítané:  1836x

Ochrana zvierat vo svete má väčšiu úctu ako ochrana základných ľudských práv na Slovensku. Majiteľ nehnuteľností a vodovodu a Majiteľ správcovskej spoločnosti v jednej osobe dal príkaz uzatvárať prívod pitnej vody pre obyvateľov na Zvolenskej ulici v Košiciach od 10. 7. 2010 a trvá to dodnes. Vodu obyvatelia majú ráno, večer. Porušované sú základné ľudské práva garantované Ústavou SR. Nájomníci sa svojpomocne dožadujú pitnej vody, orgány verejnej správy sú hluché, slepé, majiteľ a správca v jednej osobe s rôznymi firmami nájomníkov ignoruje, nedodržuje povinnosti prenajímateľa a tak nájomníci roky žijú bez nepretržitej dodávky pitnej vody. Sú za týmto neľudským zaobchádzaním developérske zámery členov „kapitálovej vrstvy"? Skutočne sme tak hlboko klesli, že spoločnosť nadradila záujmy chamtivosti nad základné ľudské práva? Myslíte si, že v 21. storočí máme riešiť dilemu, či má vlastník nájomcom dodávať pitnú vodu z existujúceho vodovodu celý deň, alebo len podľa svojvôle majiteľa tak dve, tri hodinky denne? Že to nie je možné?

 

Ide tu o všeobecné ohrozenie

 

Nie je zabezpečená ochrana zdravia a zdravých podmienok obyvateľov na Zvolenskej ulici z dôvodu obmedzovania dodávky pitnej vody na ráno, večer aj napriek tomu, že sme všetci riadni platiaci nájomcovia, čo predstavuje vážne epidemiologické nebezpečenstvo a riziko vrátane poškodenia zdravia obyvateľstva, čo sa konkrétne dotýka desiatok obyvateľov v tejto lokalite, nehovoriac o nedôstojnom spôsobe života, v ktorom sú roky uväznení nájomníci, odkázaní na milosť a nemilosť pána Gombíka, kedy sa rozhodne riadne si plniť povinnosti vyplývajúce zo zákona.

 

Ing. Gombík nadobudol tieto nehnuteľnosti na základe prejaveného záujmu, dňa 11. 5. 2001. A to bol jediný úkon v súvislosti s nehnuteľnosťami, ktorý vykonal.

 

O dané nehnuteľnosti sa nestará, nájomníkov ignoruje, neudržuje vodovod v dobrom technickom stave.

 

Nehnuteľnosti kúpil Ing. Gombík na výslovne svoju žiadosť.

Správca konkurznej podstaty JUDr. Jozef Vaško túto žiadosť a záujem firmy Teleservis spol. s. r. o. Bratislava uprednostnil pred zákonnou povinnosťou.

JUDr. Vaško: „ Ako správca konkurznej podstaty doporučujem súdu, vydať opatrenie, ktorým mi bude uložená povinnosť, respektíve daný súhlas na odpredaj vyššie uvedených nehnuteľností. Chcem upozorniť, že ide o stavby s priľahlými pozemkami , ktorých stavby sú na hranici užívania schopnosti nájomníkmi."

Správca konkurznej podstaty vyzval Krajský súd v Košiciach, aby mu bolo súdom dané opatrenie, aby mu súd prikázal odpredať tieto nehnuteľnosti záujemcovi firme Teleservis s. r. o. Dôvod uviedol, že sme sociálne slabé osoby, je potrebné 1 milión Sk na rekonštrukciu vodovodu, a že sa jedná o stavby s priľahlými pozemkami - to bolo vo februári 2001.

 

Tomuto prejavenému záujmu firmy Teleservis s. r. o. Bratislava bolo vyhovené, a od tej doby, ako sa nehnuteľnosti dostali na list vlastníctva na firmu Teleservis s. r. o. Bratislava, už nový majiteľ nemal dôvod komunikovať s nájomníkmi, už len v luxuse si spokojne a trpezlivo čaká, kedy nájomníci dožijú a dodýchajú.

Viem, je to morbídne, ale je to tak.

Za ešte morbídnejšie považujem

to, že roky na naše podnety, žiadosti, sťažnosti sa nečinne prizerá množstvo kompetentných štátnych zamestnancov.

 

Správca nehnuteľností je firma :

 

Meoptis spol. s. r. o., Lachova 37, Bratislava

 

Konatelia :    Emília Virágová

Ing. Pavol Gombík CSc.

 

Spoločníci:    Emília Virágová, Bratislava

TELESERVIS spol. s. r. o., Lachova 37, Bratislava

 

Vlastník nehnuteľností a vodovodu je firma:

 

TELESERVIS spol. s. r. o., Lachova 37, Bratislava

 

Spoločníci:   Ing. Pavol Gombík CSc


 

Porušovanie základných práv daných Ústavou SR

 

Čl. 12

(1) Ľudia sú slobodní a rovní v dôstojnosti i v právach

 

Čl. 19

(1) Každý má právo na zachovanie ľudskej dôstojnosti

 

Nakoľko nikto nepredpokladal, kam až ľudská tvorivosť je schopná zájsť, nespadáme pod žiaden program žiadnej Nadácie a ochrancov základných ľudských práv.

 

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Sulík: Ak by Kiska založil stranu, stane sa len ďalším rozbíjačom pravice

Ficova hviezda padá a teraz by sa ešte vedel zachrániť na jedno volebné obdobie, hovorí pre SME predseda SaS RICHARD SULÍK o tom, komu by vyhovovali predčasné voľby.

DOBRÉ RÁNO

Dobré ráno: Kultúrna vojna sa začala, konzervatívci sa pridali k fašistom

Rozpútala sa ďalšia časť kulturkampfu.

TECH

Ako vyzerá reálne zloženie prírody? Krava, ďalšia krava a ešte jedna krava

Od vzniku ľudstva zmizlo 83 percent z cicavcov.


Už ste čítali?