Výzva, aby opäť ľudia boli ľuďmi

Autor: Klára Rychtarčíková | 18.7.2012 o 9:40 | (upravené 18.7.2012 o 13:31) Karma článku: 4,67 | Prečítané:  385x

Po zvážení reakcií nad zverejnením informácií, že dnes, v 21. storočí sú nájomníci dlhodobo obmedzovaní v dodávke pitnej vody mi je jasné, že niekde vo vývoji spoločnosti nastala chyba, čo spôsobuje dnešné utrpenie ďaleko prevyšujúce príbeh jednej ulice, jednej malej štvrte, príbeh jedenástich domov. Došla som k záveru, že samozrejmosti  patriace v civilizovanej spoločnosti  21. storočia sú zrazu na Slovensku priam nedosažiteľné, a netýka sa to len dodávky pitnej vody, je to už niečo širokospektrálne, čo sa snažia určití jedinci prezentovať skôr ako spôsob života, dokonca majú záujem tieto postupy zovšeobecňovať, a tak vzbudiť dojem, že sa s tým už nič nedá robiť, odradiť ľudí od akýchkoľvek aktivít, v zovšeobecňovaní, že aj tak nikto ničoho nedosiahne, načo sa vôbec snažiť, keď pohodlnejšie je nechať sa vláčiť a dovoliť so sebou robiť čo chcú a vôbec im neklásť žiaden odpor, aby mali možnosť nerušene realizovať svoje podnikateľské zámery vo „svojom teritóriu“ zvanom „Slovensko“.

 

Najväčší vplyv na súčasný stav v spoločnosti:

17. 7. 1992 - Slovenská národná rada prijala Deklaráciu o zvrchovanosti Slovenska, prezident republiky Václav Havel oznámil, že abdikuje         

2. 12. 1992 - Zrušenie Charty 77

Došla som k záveru, že teraz je ten správny čas znovu sa vrátiť k zásadám Charty 77, ktorá bola zrušená v mylnej domnienke, že už sme dosiahli vytúženú slobodu.

Pravda je ale taká, že práve v roku 1992 začalo najväčšie porušovanie práv nás občanov Slovenska a Čiech, nakoľko o nás bez nás sa rozhodlo o niečom, následky čoho si dnes vychutnávame naplno, a až dnes sme sčasti schopní pochopiť, o čo tu išlo, v podstate o aký obchodný vzťah a najmä medzi kým.

 

Hodnota človeka

je dnes vyčíslená na 0,068% t. j percentuálne vyjadrenie jedného dňa zo základu 4 roky.

To je ten deň, kedy majú ľudia hodnotu, s postavením ako má  29. február v kalendári, t.j. jeden krát za štyri roky, aj to som prehnala, nakoľko nie celý deň, 24 hodín, ale prakticky asi len 2 sekundy, kým hodí človek ten „správny" lístok do urny. A tak sme v urne pochovali demokraciu a s ňou aj dodržovanie základných ľudských práv, dnes už je jasné, že  pre mnohých je to  absolútne neznámy pojem. A preto je na čase s tým niečo urobiť.

 

Výzva

Výzva patrí tým, ktorí chcú s tým niečo urobiť, aby zdeformované pojmy ako sloboda, demokracia, základné práva nemali strach a neskrývali sa, aby vystihovali ich skutočnú podstatu a už ďalej nedeformovali a neničili ľudské osudy, rodiny, ľudí, prírodu a všetko čo im príde do cesty.

 

Výzva   OZ „Splň si svoj sen" „Aby ľudia boli opäť ľuďmi"

vhodná pre každého, komu nie sú ľahostajné veci, ktoré sa dejú okolo nás.

 

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Exekučná amnestia sa blíži, štát by odpúšťal dlhy

V poisťovni Dôvera chce dlhy odpustiť štyritisíc ľudí. Či sa s Unionom pripoja k amnestii, ktorú pripravuje štát, zatiaľ nepovedali.

DOMOV

Dobré ráno: Z úst im išli retiazky a klince, opisuje prácu exorcista

Exorcistu vyberie biskup, musí byť kňaz.

KOMENTÁRE

Exekučné amnestie sú nový morálny hazard

Možno do oddlžovania idú s najlepšími úmyslami, ale dopadne to ako vždy.


Už ste čítali?