Obchodný vzťah alebo základné právo?

Autor: Klára Rychtarčíková | 20.7.2012 o 9:30 | Karma článku: 5,54 | Prečítané:  486x

Dňa 31. 10. 1996 sme boli predaní za 1,- slovenskú korunu akcionárom VÚB  a. s. a VSŽ a. s. Košice, ako majetok slúžiaci k podnikaniu, kde predávajúci sa zmluvou zaväzuje previesť na kupujúceho vlastnícke práva k ďalej špecifikovaným veciam v predajnej zmluve, ktoré slúžia k podnikaniu a kupujúci ich preberá. A tak znenazdajky sme sa stali predmetom podnikania dnes už tak úspešnej finančnej skupiny. Košický magnezit š. p. Košice predal miliardový majetok akcionárom, ktorí si založili za tým účelom novú firmu Komag a. s. Košice.  Majetok štátneho podniku bol predaný akciovej spoločnosti za účelom podnikania. Nakoľko sme sa stali súčasťou tohto predaja, a  nehnuteľný majetok mal slúžiť na podnikanie tak sme sa ocitli v pozícii, kedy s nami mohli akcionári obchodovať.

 

Obyvatelia, nájomníci boli opakovane uvádzaní do omylu

JUDr. Vaško v relácii Lampáreň tvrdí: "Áno, predal som domy a priľahlé pozemky spolu ako celok firme Teleservis."

Pravda je taká, že priľahlé pozemky evidované ako prídomové záhrady putovali do SPF.

V septembri roku 2001 nám Slovenský pozemkový fond odpovedá na žiadosť o odkúpenie prídomovej záhrady, že nám ju nemôže odpredať, nakoľko nie sme vlastníci priľahlej nehnuteľnosti, ktorej vlastníkom je firma Komag a. s. Košice, aj keď dnes z listinných dôkazov je jasné, že v tom čase už pol roka na katastrálnom úrade bol evidovaný nový vlastník domov, a to firma Teleservis. Ako nájomníkov, nás nechali ďalej platiť nájomné firme Komag a. s., Košice, aby ani náhodou sme nemohli prísť na to, že už vlastníctvo majú pekne na katastrálnom úrade ošetrené, a teraz už stačí len čakať a mlčať, a dočkať sa úrody „mlčať je zlato".

Prvá historická zmienka o existencii vlastníctva predmetných domov, že je ňou firma Teleservis, sa objavuje až v roku 2010, kedy vlastník, firma Teleservis dáva jednu výpoveď nájomníčke, bez bližšie špecifikovaného dôvodu, trvá to do dnes, na súde firmu Teleservis zastupuje JUDr. Pačuta, ktorý má pozastavenú advokátsku činnosť, čo určite dodáva veľkú vierohodnosť a vážnosť nezávislým súdom.

 

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Exekučná amnestia sa blíži, štát by odpúšťal dlhy

V poisťovni Dôvera chce dlhy odpustiť štyritisíc ľudí. Či sa s Unionom pripoja k amnestii, ktorú pripravuje štát, zatiaľ nepovedali.

DOMOV

Dobré ráno: Z úst im išli retiazky a klince, opisuje prácu exorcista

Exorcistu vyberie biskup, musí byť kňaz.

KOMENTÁRE

Exekučné amnestie sú nový morálny hazard

Možno do oddlžovania idú s najlepšími úmyslami, ale dopadne to ako vždy.


Už ste čítali?