Obchodný vzťah alebo základné právo?

Autor: Klára Rychtarčíková | 20.7.2012 o 9:30 | Karma článku: 5,54 | Prečítané:  501x

Dňa 31. 10. 1996 sme boli predaní za 1,- slovenskú korunu akcionárom VÚB  a. s. a VSŽ a. s. Košice, ako majetok slúžiaci k podnikaniu, kde predávajúci sa zmluvou zaväzuje previesť na kupujúceho vlastnícke práva k ďalej špecifikovaným veciam v predajnej zmluve, ktoré slúžia k podnikaniu a kupujúci ich preberá. A tak znenazdajky sme sa stali predmetom podnikania dnes už tak úspešnej finančnej skupiny. Košický magnezit š. p. Košice predal miliardový majetok akcionárom, ktorí si založili za tým účelom novú firmu Komag a. s. Košice.  Majetok štátneho podniku bol predaný akciovej spoločnosti za účelom podnikania. Nakoľko sme sa stali súčasťou tohto predaja, a  nehnuteľný majetok mal slúžiť na podnikanie tak sme sa ocitli v pozícii, kedy s nami mohli akcionári obchodovať.

 

Obyvatelia, nájomníci boli opakovane uvádzaní do omylu

JUDr. Vaško v relácii Lampáreň tvrdí: "Áno, predal som domy a priľahlé pozemky spolu ako celok firme Teleservis."

Pravda je taká, že priľahlé pozemky evidované ako prídomové záhrady putovali do SPF.

V septembri roku 2001 nám Slovenský pozemkový fond odpovedá na žiadosť o odkúpenie prídomovej záhrady, že nám ju nemôže odpredať, nakoľko nie sme vlastníci priľahlej nehnuteľnosti, ktorej vlastníkom je firma Komag a. s. Košice, aj keď dnes z listinných dôkazov je jasné, že v tom čase už pol roka na katastrálnom úrade bol evidovaný nový vlastník domov, a to firma Teleservis. Ako nájomníkov, nás nechali ďalej platiť nájomné firme Komag a. s., Košice, aby ani náhodou sme nemohli prísť na to, že už vlastníctvo majú pekne na katastrálnom úrade ošetrené, a teraz už stačí len čakať a mlčať, a dočkať sa úrody „mlčať je zlato".

Prvá historická zmienka o existencii vlastníctva predmetných domov, že je ňou firma Teleservis, sa objavuje až v roku 2010, kedy vlastník, firma Teleservis dáva jednu výpoveď nájomníčke, bez bližšie špecifikovaného dôvodu, trvá to do dnes, na súde firmu Teleservis zastupuje JUDr. Pačuta, ktorý má pozastavenú advokátsku činnosť, čo určite dodáva veľkú vierohodnosť a vážnosť nezávislým súdom.

 

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Sulík: Ak by Kiska založil stranu, stane sa len ďalším rozbíjačom pravice

Ficova hviezda padá a teraz by sa ešte vedel zachrániť na jedno volebné obdobie, hovorí pre SME predseda SaS RICHARD SULÍK o tom, komu by vyhovovali predčasné voľby.

DOBRÉ RÁNO

Dobré ráno: Kultúrna vojna sa začala, konzervatívci sa pridali k fašistom

Rozpútala sa ďalšia časť kulturkampfu.

TECH

Ako vyzerá reálne zloženie prírody? Krava, ďalšia krava a ešte jedna krava

Od vzniku ľudstva zmizlo 83 percent z cicavcov.


Už ste čítali?