Pán Kiska, neumierajte

Autor: Klára Rychtarčíková | 23.7.2012 o 12:12 | Karma článku: 6,50 | Prečítané:  1432x

Pán Kiska, neumierajte, stačí, ak umierajú Tí, ktorí sa nedočkali pomoci. Dlhoročný tlak, vyhrážanie sa, že tu nikto z nájomníkov neostane bývať, uzatváranie prívodu pitnej vody bez akýchkoľvek vysvetlení, prípadne riešenia legálnou cestou zo strany kompetentných sa odzrkadlilo na zdravotnom stave všetkých nájomníkov na Zvolenskej ulici. To nemusí byť človek ani psychológ, aby vedel, aký dopad má na človeka dlhotrvajúci stres, neistota a existenčné problémy bez možnosti vidiny vyriešenia týchto situácií. My, občania bývajúci na Zvolenskej ulici v Košiciach sme v posledných rokoch z našej strany podnikli všetky možné, nám dostupné kroky. Napriek tomu vlastník uzatvára prívod pitnej vody. Mám za to, že stojí za to podať pomocnú ruku ľuďom, ktorí nie sú spoločnosťou považovaní za ľudí, len za prekážku developérskym aktivitám. Mám za to, že stojí za to zvážiť podať finančnú injekciu pre ľudí, ktorí roky usilovne pracovali, teraz roky usilovne sa domáhajú svojich práv, pritom postupne umierajú. V priebehu posledných dvoch rokov zomreli dvaja, v priebehu posledných dvoch dní rýchla záchranná služba odviezla dvoch ľudí do nemocnice, jedna skončila na oddelení IS.

 

Po vyvinutí všetkých možných aktivít som o celej situácii začala písať 27. 12. 2011 na blog.sme.sk:

http://pokus.blog.sme.sk/c/284345/Zelanie-dostatok-pitnej-vody-pre-vsetkych.html

Na základe reakcií, že dnes, v 21. storočí je považované dodávať nájomníkom pitnú vodu za niečo výnimočné vypovedá veľa o celkovej spoločnosti:

http://rychtarcikova.blog.sme.sk/c/303259/Zakladne-ludske-prava-na-Slovensku-neznamy-pojem.html

To, že náklady s tým spojené už dávno prevýšili naše reálne príjmy ma viedlo k napísaniu tu a teraz tieto riadky.

Nespadáme pod žiadnu nadáciu, program sme si dopredu nepripravili, nakoľko sme boli stále informovaní kompetentnými vec riešiť, že raz nám domy odpredajú, aj keď veľmi dobre vedeli, že tými vyjadreniami klamú poctivo pracujúcich ľudí.

Ak by ste videli reálnu možnosť poskytnutia pomoci riadne žijúcim ľuďom, túžiacim po spokojnom a bezpečnom živote, budeme radi.

Obyvatelia Zvolenskej ulice v Košiciach, ktorí si založili OZ Splň si svoj sen,  s cieľom „Mať pitnú vodu a strechu nad hlavou"

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Sulík: Ak by Kiska založil stranu, stane sa len ďalším rozbíjačom pravice

Ficova hviezda padá a teraz by sa ešte vedel zachrániť na jedno volebné obdobie, hovorí pre SME predseda SaS RICHARD SULÍK o tom, komu by vyhovovali predčasné voľby.

DOBRÉ RÁNO

Dobré ráno: Kultúrna vojna sa začala, konzervatívci sa pridali k fašistom

Rozpútala sa ďalšia časť kulturkampfu.

TECH

Ako vyzerá reálne zloženie prírody? Krava, ďalšia krava a ešte jedna krava

Od vzniku ľudstva zmizlo 83 percent z cicavcov.


Už ste čítali?