Otvorený list pani Magdaléne Vášaryovej

Autor: Klára Rychtarčíková | 23.2.2017 o 14:44 | (upravené 23.2.2017 o 16:40) Karma článku: 10,36 | Prečítané:  3499x

Vážená pani Magdaléna Vášaryová, prosím Vás neprepadnite manipulácii, a pozrite sa na slovenskú pravdu očami slovenského občana. Áno, máte pravdu, žijeme vo svete, kedy aj to je pravda, aj to je pravda, aj to je pravda.

Ako si má človek z toho vybrať, čo skutočne pravda je? Odpoveď je veľmi jednoduchá. Každý má právo použiť svoj vlastný rozum a možnosť rozhodnúť sa.

Akýkoľvek pokus o prezentovanie jednej jedinej pravdy je totalitný. Domnievam sa, bez urážky, že ešte stále nemáte dostatok životných skúseností s takou skutočnou, rýdzo slovenskou „pravdou“, a preto na ilustráciu tejto skutočnej slovenskej pravdy, uvediem niekoľko nasledujúcich právd z pohľadu slovenského občana:

Aj to je pravda,

že firma Košický magnezit š. p. Košice vznikla so vznikom Slovenskej republiky.

Aj to je pravda,

že riaditeľ Košického magnezitu š. p. Košice Ing. Ján Sučko, zodpovedný za zápis nehnuteľností do katastra nehnuteľností so vznikom Slovenskej republiky tak neurobil, ako mu to ukladal zákon.

Aj to je pravda,

že vláda Slovenskej republiky na septembrovom zasadnutí v roku 1996 rozhodla o transformácii štátneho podniku Košický magnezit.

Aj to je pravda,

že vláda Slovenskej republiky dňa 17. 9. 1996 súhlasila s uvoľnením finančných prostriedkov z rezervy vlády SR vo výške 5. mil. Sk na zabezpečenie bane a nevyhnutnú údržbu technologických zariadení pre Košický magnezit š.p. v likvidácii do doby prevodu na nového vlastníka, to je do 30. 10. 1996

Aj to je pravda,

že nový vlastník miliardového štátneho podniku v tom čase ešte len zakladá firmu Komag a. s. Košice, ktorá vzniká až 7. 10. 1996

 

To znamená, že aj to je pravda, že v septembri v roku 1996 na zasadnutí vlády SR najskôr vláda rozhodla o uvoľnení 5 miliónov slovenských korún  na zabezpečenie bane a súčasne vláda SR rozhodla o prevode miliardového štátneho podniku za symbolickú slovenskú korunu a to firme, ktorá v tom čase ešte ani neexistovala, nakoľko firma Komag a.s. Košice vznikla až v októbri 1996 a v tom istom mesiaci sa táto novovzniknutá firma stala aj majiteľom miliardového štátneho podniku, a to za symbolickú jednu slovenskú korunu.

 

Aj to je pravda,

že akcionári tejto novovzniknutej firmy: VSŽ, VÚB a Ferrimex takto získali celý miliardový majetok s funkčnou baňou celosvetového významu na rozľahlých pozemkoch s plnou vybavenosťou za 1,- SK a to ešte s dotáciou štátu 5 miliónov Sk

 

Aj to je pravda,

že,        podpredseda vlády a minister financií

minister hospodárstva

minister pre správu a privatizáciu národného majetku

predseda Úradu geodézie, kartografie a katastra SR

prednosta Krajského úradu Košice

boli poverení

vybavovaním majetko-právnych dokladov súvisiacich s vlastníctvom nehnuteľností užívaných Košickým magnezitom, š.p. v likvidácii 

 

Aj to je pravda,

že sme boli podľa takto odborne vypracovaných majetkovo-právnych dokladov podvedení priamo realizátormi vybavujúcimi majetkovo-právne doklady súvisiace s vlastníctvom nehnuteľností užívaných Košickým magnezitom š. p. v likvidácii.

 

Aj to je pravda,

že obyvatelia na Zvolenskej ulici boli oklamaní JUDr. Jozefom Vaškom, ktorý nájomníkom neodpredal byty v domoch podľa zákona tak, ako to ukladal zákon č. 182/1993 Z. z.

 

Aj to je pravda,

že Krajský súd v Košiciach odsúhlasil odpredať byty v domoch na Zvolenskej ulici v rozpore so zákonom na základe prejaveného záujmu firmy Teleservis s.r.o. Bratislava

 

Aj to je pravda,

že obyvatelia zo Zvolenskej ulice sa domáhajú odpredaja týchto bytov v dome súdnou cestou od roku 2009, pričom ešte neprebehlo ani jedno riadne súdne pojednávanie, kde by mohli obyvatelia a nájomcovia vypovedať pred nezávislým súdom.

 

Aj to je pravda,

že obyvatelia na Zvolenskej ulici žijú bez riadnej dodávky pitnej vody od júla 2010 - vlastník vodovodu firma Teleservis s. r. o. a správca firma Meoptis s. r. o. svojvoľne uzatvára siedmy rok prívod pitnej vody obyvateľom, riadne platiacim nájomcom a to za plného vedomia a dnes už sa dá povedať aj podpory orgánov štátnej správy. Firma Meoptis s. r. o. Bratislava dodáva pitnú vodu obyvateľom SR na Zvolenskej ulici len ráno a večer ako na prídel.

 

Aj to je pravda,

že primátor Raši v decembri 2016 schvaľoval územné plány mesta Košíc a zmeny územného plánu a to pri prijatí výnimočných opatrení, za prítomnosti desiatok mestských a štátnych policajtov, pri súčasnom uzatvorení celého Magistrátu Mesta Košice pre stránky počas celého rokovania Mestského zastupiteľstva, počas celého dňa.

 

Aj to je pravda,

že Okresný úrad v Košiciach odbor katastrálny realizuje vklady v čase riadne zapísanej obmedzujúcej poznámky na liste vlastníctva.

 

Aj to je pravda,

že Krajský súd v Košiciach do dnešného dňa nevydal rozhodnutie na podaný návrh na zákaz nakladať s nehnuteľnosťou, ktorý bol podaný v júni 2016.

 

Aj to je pravda,

že teta Anka, manželka bývalého riaditeľa Košický magnezit š. p. Košice, bývalá laborantka v SMZ š. p. získala základné imanie na ďalšie „podnikanie“ práve z aktivít riaditeľa štátneho podniku Košický magnezit.

 

A tak by som mohla pokračovať.

 

A pri týchto slovenských pravdách z pohľadu slovenského občana máte množstvo ďalších právd odprezentovaných jednotlivými zložkami orgánmi štátnej správy, Okresným súdom Košice, Krajským súdom Košice, Krajskou prokuratúrou Košice, Okresnou prokuratúrou Košice I, Okresnou prokuratúrou Košice II, Kriminálnym oddelením PZ Košice, Mestom Košice a to vo forme fundovaných odpovedí, uznesení, rozhodnutí ako odpovede na podnety a žaloby podané obyvateľmi zo Zvolenskej ulice v Košiciach.

 

A teraz je tu otázka, kde je pravda a čo je pravda?

 

Prečo sa primátor Mesta Košíc bojí svojich voličov?

Prečo skrýva Rozhodnutie o zmene dobývacieho priestoru?

Prečo prezentuje svojvoľne zákony Slovenskej republiky?

Prečo ide Primátor Raši do rizika - do intenzívnej zástavby priamo v dobývacom priestore bane „Košice“ a to v chránenom ložiskovom území?

Prečo štát Slovenskej republiky nemá záujem si ochrániť svoje nerastné bohatstvo a chránené ložiskové územie ako to ukladá zákon SR?

 

A takto by som mohla pokračovať.

 

Ale pravda je aj to,

že ľudia na Zvolenskej ulici sa nevzdávajú, dlhodobo a intenzívne si obhajujú svoje základné práva, mať pitnú vodu a strechu nad hlavou, áno pre mnohých je to úplne samozrejmé, ako že ráno vyjde slnko. A pre obyvateľov na Zvolenskej ulici v Košiciach sa to stalo po dlhých rokoch domáhania sa svojich práv vytúženým stavom.

 

Po dlhoročných osobných skúsenostiach so štátnu správou, súdnictvom a orgánmi činné v trestnom konaní spolu s meniacou sa legislatívou, ktorá sa menila a mení tak, aby bola obhajovaná pravda, ktorú nastolili zakladatelia Slovenskej republiky, preto mi nedá si položiť jednu základnú otázku.

 

Kto koho má dnes právo označiť, že je extrémista?

Kto, a na základe čoho bude mať pravdu, a najmä čiu pravdu a kto takto učiní?

 

Môže to byť ten, kto nedodržal zákon odpredať byty v dome podľa zákona 182/1993 Z. z. nájomníkom?

Môže to byť ten, kto realizoval vklad na katastrálnom úrade na iný subjekt ako mu to ukladal zákon?

Vklad na iný subjekt ako to ukladal zákon SR na katastrálnom úrade bol realizovaný na základe spísanej notárskej zápisnice, ktorá jasne uvádza odpredať byty nájomníkom podľa zákona č. 182/1993 Z. z., aj napriek tomu následne vklad bol realizovaný na firmu Teleservis s. r. o.

 

 

Odkaz - nedopusťme, aby si ktokoľvek mohol dovoliť označiť čokoľvek za extrémizmus.

Nakoľko by sa mohlo stať, že jedného dňa sa zobudíte a budete označení ako extrémista len preto, že chcete zabezpečiť sebe a svojej rodine riadne bývanie s dodávkou pitnej vody.

 

A pravda je aj to, že jedine, čoho sa boja, tak sú média a verejnosť.

 

S pozdravom a želaním spokojného života, kde nemusíme dennodenne obhajovať  tú svoju ľudskú pravdu.

 

Klára Rychtarčíková,

 

píšuca na blog.sme.sk, v časoch, keď som sa nestačila diviť, čo sa deje a ako je to možné

ako reakcia na:

http://www.infovojna.sk/article/video-poradkyne-kandidata-na-prezidenta-cr-m-vasaryova-o-mediich

 

                                                                                   

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Sulík: Ak by Kiska založil stranu, stane sa len ďalším rozbíjačom pravice

Ficova hviezda padá a teraz by sa ešte vedel zachrániť na jedno volebné obdobie, hovorí pre SME predseda SaS RICHARD SULÍK o tom, komu by vyhovovali predčasné voľby.

DOBRÉ RÁNO

Dobré ráno: Kultúrna vojna sa začala, konzervatívci sa pridali k fašistom

Rozpútala sa ďalšia časť kulturkampfu.

TECH

Ako vyzerá reálne zloženie prírody? Krava, ďalšia krava a ešte jedna krava

Od vzniku ľudstva zmizlo 83 percent z cicavcov.


Už ste čítali?