Komu slúži Raši? alebo Rašiho realitka zvaná Košice?

Autor: Klára Rychtarčíková | 31.5.2017 o 7:08 | Karma článku: 7,79 | Prečítané:  2545x

Ako inak si vysvetliť hru so slovíčkami pri zmene územného plánu Košice a nerešpektovaní záväzných stanovísk Mestom Košice pri schvaľovaní územného plánu zóny Košice Rozália 12R?

Ako inak si vysvetliť schvaľovanie nového územného plánu Košice a zmeny územného plánu Košice za prítomnosti desiatok mestských a štátnych  policajtov?

 Mesto Košice informovalo verejnosť:

Počas mestského zastupiteľstva dohliadnu na bezpečnosť štátni aj mestskí policajti.

K tomuto nevyhnutnému kroku sa muselo pristúpiť z dôvodu identifikovaných rizík. Bezpečnostné opatrenia sú prijímané predovšetkým za účelom ochrany základných práv a slobôd, verejného poriadku, najmä však ochrany životov, zdravia a majetku.“

 „Na Magistráte mesta Košice budú z bezpečnostných dôvodov zrušené stránkové hodiny“, takto bola verejnosť informovaná v decembri 2016.

Čo to ale znamená?

 V koho záujme rokuje a schvaľuje mestské zastupiteľstvo Košice VZN – všeobecne záväzné nariadenia?

 V záujme občana to pravdepodobne nebude.

 Mestské zastupiteľstvo Košice sa bojí názorov občanov

 Na schvaľovanie VZN, v ktorých Mesto Košice nerešpektuje stanoviská orgánov štátnej správy a nerešpektuje dokonca ani stanovisko Ministerstva životného prostredia Slovenskej republiky, Mesto Košice si zabezpečilo ochranku z desiatok mestských a štátnych policajtov a uzatvorilo Magistrát mesta Košice počas celého dňa pre stránky a to v stránkový deň.

 Čo to ale pre obyvateľa Košíc znamená?

 Jednoducho to, že obyvateľ Košíc je opäť klamaný a podvádzaný a to priamo Magistrátom Mesta Košice.

Prečo si to myslím?

 Lebo na Slovensku platia zákony, ktoré je potrebné dodržiavať, a to aj orgánmi štátnej správy, aj Magistrátom mesta Košice.

 Aká je prax?

Posúďte sami:

 Návrh zmeny územného plánu z roku 2013:

 Ministerstvo životného prostredia nesúhlasí s výstavbou rodinných domov v dobývacom priestore bane „Košice“, v chránenom ložiskovom území, územie nevyužívať na obytné, prípadne rekreačné účely.

1. Stanovisko Ministerstva ŽP SR, Odbor štátnej geologickej správy, Bratislava:

Celé riešené územie je v dobývacom priestore magnezitovej bane “Košice”

má stredne radónové riziko  a podľa stanoviska Ministerstva ŽP SR, Odbor štátnej geologickej správy, Bratislava k zmenám a doplnkom 2013, ÚPN HSA Košice číslo 3249/2013 – 73 a 34914/2013 zo dňa 2. 7. 2013 a §15 ods. 1 a 3 zákona č. 44/1988 Zb. banského zákona Ministerstvo požaduje dodržať ust. §18 a §19 banského zákona a vzhľadom na súčasné, prípadne predpokladané využívanie ložísk územia v blízkosti dobývacích priestorov, chránených ložiskových území nevyužívať na obytné, prípadne rekreačné účely.

             2. Stanovisko Obvodného banského úradu v Košiciach

 Obvodný banský úrad v Košiciach vydal dňa 8. 2. 2013 vyjadrenie k využitiu parciel č. 1075, 1077, 1079, 1081, 1083, 1086, 1088, 1091, 1094, 1095, 1585 v k.ú. Košice Sever, Severné Mesto, pod číslom 394-395/2013, v ktorom nesúhlasil so zmenou územného plánu Košice v dobývacom priestore “Košice”, nevidí dôvod na zmenu charakteru zóny.

 3. Stanovisko organizácií zabezpečujúcich ochranu výhradného ložiska magnezitu v dobývacom priestore “Košice”

Meoptisu s. r. o. a Štátneho geologického ústavu Dionýza Štúra

Organizácia Meoptis s.r.o. Bratislava zabezpečujúca ochranu výhradného ložiska magnezitu bane “Košice” vydala nesúhlasné stanovisko dňa 13. 11. 2012 k možnosti zmeny územného plánu zahŕňajúcu parcely č. 1077, 1075, 1079, 1081, 1083, 1086, 1088, 1090, 1091, 1094, 1095, 1585 v k. ú. Severné Mesto s oddôvodnením, že predmetná lokalita sa nachádza vo vnútri hraníc dobývacieho ako aj chráneného pásma Bane Bankova z toho dôvodu nemôže byť použitá na nízkopodlažnú bytovú výstavbu.

 Magistrát mesta Košice po neschválení návrhu zmeny územného plánu z roku 2013 v dobývacom priestore bane „Košice“ na základe nesúhlasných stanovísk dotknutých orgánov štátnej správy sa ale svojho pôvodného zámeru nevzdáva, mení taktiku, a vstupuje do novej hry so zákonmi Slovenskej republiky, do hry so slovíčkami.

Pre danú lokalitu, priamo v dobývacom priestore bane „Košice“ podáva nový návrh  a to už nie pod hlavičkou Návrh zmeny územného plánu, ale pod hlavičkou Nový územný plán zóny Košice Rozália 12RD.

A tak pravdepodobne po upevnení si pozícii a pravdepodobne na základe situácií v spoločnosti v Slovenskej republike v roku 2016 Mesto Košice ako Obstarávateľ ÚPN-Z Košice - Rozália-12RD zaplatilo 950,- Eur firme Planning s.r.o. Prešov a 950,- Eur firme Archikon s.r.o Košice za vypracovanie územného plánu Košice ÚPN-Z Košice - Rozália-12RD

 Tu LEN pripomeniem, ako sme boli informovaní na prerokovaní našich neakceptovateľných pripomienok na Magistráte mesta Košice v októbri 2016, že predsa ÚPN-Z Košice - Rozália-12RD to je iné, ako to bolo v roku 2013, nakoľko teraz je to Nový územný plán zóny a vtedy to bola zmena územného plánu, no úplne jasné je to AJ čitateľovi dúfam a čitateľ vidí ten úžasný rozdiel – Ďakujem.

 Tu LEN pripomeniem, že ako baňa “Košice”, tak aj pozemky, ktorých sa to týka zostali na tom istom mieste, jedine čo sa zmenilo, bolo v názve pre zmenu územného plánu vypustené slovíčko zmena.

 Tu LEN pripomeniem, že dokonca aj stanoviská, a záväzné stanoviská  Ministerstva životného prostredia Bratislava a firmy Meoptis s. r. o., t. j. firmy, ktorá má ťažobné právo výhradného ložiska magnezitu, vydali opätovne nesúhlasné stanoviská k ÚPN - Z Košice Rozália 12RD v dobývacom priestore bane “Košice”.

 Tu LEN pripomeniem tú skutočnosť, že na základe spustenia ťažby magnezitu v novembri 2016 firma Meoptis má predĺžené ťažobné právo výhradného ložiska magnezitu v bani „Košice“.

 Tu len pripomeniem, že v ÚPNZ Košice Rozália 12RD je definované bývanie tiché a čisté. Je to skutočne tak? Ako v dobývacom priestore bane, na pozemkoch, ktoré priamo zo severu susedia s dopravou bane a technickou časťou bane môže ísť o tiché a čisté bývanie.

 Čo to ale pre občana SR znamená?

 Katastrofu vo forme realizovaných nezákonnosti páchaných priamo v priamom prenose a to zamestnancami štátnej správy a poslancami a to ešte z finančných prostriedkov daňových poplatníkov.

 Poslanci - pravdepodobne názov od slova poslanie - si budú dovoľovať viac a viac ale LEN do tej doby, kým im to 5 miliónov obyvateľov umožní.

 A preto je tu na mieste povedať a dosť a žiadať zrušenie VZN č. 175 ÚPN - Z Košice Rozália 12RD, ktoré bolo schválené, podľa mňa, v rozpore so zákonmi SR.

 Pán primátor mesta Košice môže verejne obhajovať svoje podnikateľské zámery v dobývacom priestore výhradného ložiska bane “Košice”, nakoľko z mestskej pokladnice bolo vyplatených 1.900,- Eur na vypracovanie ÚPN - Z Košice Rozália 12RD, čiže vypracovaný územný plán zóny a to pre jednu konkrétnu fyzickú osobu aj napriek tomu, že už boli vydané nesúhlasné stanoviská k zmene územného plánu v tejto lokalite a to presne na tých istých pozemkoch v roku 2013 s oddôvodnením, že riešené územie je vo vnútri hraníc dobývacieho priestoru bane “Košice” a stanovisko Ministerstva životného prostredia bolo “nevyužívať na obytné ani rekreačné účely”, čo Magistrát mesta Košice nerešpektoval a napriek tomu míňal peniaze z mestskej pokladnice na vypracovanie nového územného plány zóny na tých istých pozemkoch ako v roku 2013 a to v tom istom čase, keď bola spustená ťažba magnezitu v bani “Košice”.

 Primátor mesta Košice sa vyjadril, že predsa nebude brániť developérovi v podnikateľskom zámere.

 No nie je to celkom tak, nakoľko

  • je tu 5 miliónov obyvateľov,  nie len jeden developér a jeden primátor
  • je tu Slovenská republika s platnými zákonmi
  • je tu Ústava Slovenskej republiky

Ako sú uplatňované v praxi, v každodennom živote?

 O tom to celé je.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Sulík: Ak by Kiska založil stranu, stane sa len ďalším rozbíjačom pravice

Ficova hviezda padá a teraz by sa ešte vedel zachrániť na jedno volebné obdobie, hovorí pre SME predseda SaS RICHARD SULÍK o tom, komu by vyhovovali predčasné voľby.

DOBRÉ RÁNO

Dobré ráno: Kultúrna vojna sa začala, konzervatívci sa pridali k fašistom

Rozpútala sa ďalšia časť kulturkampfu.

TECH

Ako vyzerá reálne zloženie prírody? Krava, ďalšia krava a ešte jedna krava

Od vzniku ľudstva zmizlo 83 percent z cicavcov.


Už ste čítali?